REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Targi Kielce budują nową, wielką, nowoczesną halę wystawienniczą [ZDJĘCIA+WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Targi Kielce budują nową, wielką, nowoczesną halę wystawienniczą [ZDJĘCIA+WIZUALIZACJE]
Targi Kielce budują nową, dużą halę, ponieważ obecna powierzchnia wystawiennicza jest zbyt mała. Wystawcy nie mieszczą się podczas największych targów zbrojeniowych, ale także podczas mniejszych imprez. Nowa hala wystawiennicza, o szerokości 73 metrów i długości 150 metrów, zajmie teren pomiędzy parkingiem wielopoziomowym i halą G, do której będzie niemal przylegała. Pomiędzy halami zostanie przejazd, ale na czas wydarzeń targowych będzie dostawiany łącznik, który ułatwi komunikację. Pod halą powstanie parking podziemny z 350 miejscami.
Polski autonomiczny system ochrony infrastruktury strategicznej WARTOWNIK wchodzi do polskiej armiiartykuł
Pokaż artykuł
Polski autonomiczny system ochrony infrastruktury strategicznej WARTOWNIK wchodzi do polskiej armii
Polska firma Farada Group podpisała umowę z Wojskowym Instytutem Techniki Uzbrojenia (WITU) na opracowanie systemu WARTOWNIK – zaawansowanego rozwiązania do monitorowania i ochrony infrastruktury krytycznej z wykorzystaniem bezzałogowych statków powietrznych. Kontrakt zawarto 23 marca 2026 roku, a prace ruszają natychmiast po podpisaniu dokumentów. Zakończenie projektu przewidziano na drugą połowę czwartego kwartału 2026 roku.
311 mln zł na polską zaporę minową "Tarczy Wschód", produkowaną przez BELMA S.A. z Bydgoszczy artykuł
Pokaż artykuł
311 mln zł na polską zaporę minową "Tarczy Wschód", produkowaną przez BELMA S.A. z Bydgoszczy
Ponad 311 mln zł na polską zaporę minową "Tarczy Wschód", produkowaną przez BELMA S.A. z Bydgoszczy. W Ministerstwie Aktywów Państwowych podpisano umowę inwestycyjną w ramach dokapitalizowania Bydgoskich Zakładów Elektromechanicznych „BELMA” S.A. ze środków pozyskanych z Funduszu Inwestycji Kapitałowych (FIK).
PKP Intercity rozpoczyna kolejny etap budowy nowej lokomotywowni w Warszawieartykuł
Pokaż artykuł
PKP Intercity rozpoczyna kolejny etap budowy nowej lokomotywowni w Warszawie
PKP Intercity zrobiło kolejny krok w realizacji jednej z kluczowych inwestycji infrastrukturalnych przewoźnika. 29 kwietnia na bocznicy kolejowej Warszawa Grochów wmurowano kamień węgielny pod budowę nowej lokomotywowni PKP Intercity, realizowanej przez konsorcjum firm TRAKCJA S.A. oraz DB Projekt Sp. z o.o. Inwestycja pozwoli sprawniej przygotowywać lokomotywy do codziennej obsługi połączeń i jest elementem szerszego programu modernizacji zapleczy technicznych spółki. W latach 2025 - 2030 PKP Intercity planuje przeznaczyć na rozwój infrastruktury kolejowej blisko 3,4 mld zł.
BCB Business Park B1inwestycja
Pokaż inwestycję
dostępna powierzchnia
91 m2
status budynku
gotowy
czynsz wywoławczy
15.50
BCB Business Park B2inwestycja
Pokaż inwestycję
dostępna powierzchnia
2116 m2
status budynku
gotowy
czynsz wywoławczy
15.50
27 Grudnia 3inwestycja
Pokaż inwestycję
27 Grudnia 3
Poznań, Stare Miasto
całkowita powierzchnia
2300 m2
status budynku
gotowy
czynsz wywoławczy
12.00
27 Grudnia 5inwestycja
Pokaż inwestycję
27 Grudnia 5
Poznań, Stare Miasto
całkowita powierzchnia
2800 m2
status budynku
gotowy
czynsz wywoławczy
12.00
Ponad 130 mln zł wsparcia z Unii Europejskiej na rewitalizację EC Szombierki [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
Ponad 130 mln zł wsparcia z Unii Europejskiej na rewitalizację EC Szombierki [FILMY]
Elektrociepłownia Szombierki w Bytomiu to jedno z najważniejszych dzieł przemysłowej architektury XX wieku w Europie. Zaprojektowana przez berlińskich architektów Georga i Emila Zillmannów — autorów m.in. osiedla Nikiszowiec — przez dekady stanowiła fundament śląskiej energetyki i symbol technicznej potęgi regionu. Po zakończeniu jej eksploatacji w 2011 roku obiekt popadł w stan stopniowej degradacji. Kiedy wydawało się, że nic nie da zrobić, a obiekt zamieni się w gruzowisko, wiekowe konstrukcie zostaną zniszczone i wyprzedane na złom, pojawił się doświadczony w ratowaniu zabytków inwestor Grupa Arche.
[Polska] Na rynku liczą się nie tylko szklane wieżeartykuł
Pokaż artykuł
[Polska] Na rynku liczą się nie tylko szklane wieże
Powierzchnia biurowa w zmodernizowanych budynkach w dobrych lokalizacjach jest równie atrakcyjna dla...
Stadion Miejski we Wrocławiuinwestycja
Pokaż inwestycję
Stadion Miejski we Wrocławiu
Wrocław, Fabryczna
Tramwaj Plus przez Popowiceinwestycja
Pokaż inwestycję
Tramwaj Plus przez Popowice
Wrocław
[Długołęka] Salon samochodowy Toyotainwestycja
Pokaż inwestycję
[Długołęka] Salon samochodowy Toyota
Długołęka, Galowice
[Wrocław] Kurkowa 69inwestycja
Pokaż inwestycję
[Wrocław] Kurkowa 69
Wrocław, Śródmieście
inwestycja
Pokaż inwestycję
[Wrocław] Hercena 11
Wrocław, Krzyki
Rynek powierzchni biurowych w Polsce w obliczu zmianartykuł
Pokaż artykuł
Rynek powierzchni biurowych w Polsce w obliczu zmian
To był dobry, mocny początek 2022 roku na rynku biurowym w Polsce, który daje nadzieję, że po okresie bessy nadejdzie długo oczekiwana hossa w popycie. Firmy przystosowały się do nowych warunków pracy, a w wyniku luzowania ograniczeń związanych z pandemią Covid-19 rozpoczęły kampanię zachęcającą do powrotu do biur. Z drugiej strony Warszawę oraz osiem największych rynków regionalnych tj. Kraków, Wrocław, Trójmiasto, Katowice, Łódź, Poznań, Szczecin i Lublin może w najbliższych miesiącach czekać wyhamowanie w nowej podaży. AXI IMMO przygląda się aktualnym trendom po I kw. 2022 r. na rynku biurowym i analizuje, co będzie wpływać na jego rozwój w kolejnych miesiącach roku.
Powrót hossy na rynku powierzchni biurowych w Polsce? [RAPORT]artykuł
Pokaż artykuł
Powrót hossy na rynku powierzchni biurowych w Polsce? [RAPORT]
Polski rynek biurowy na zakończenie II kwartału 2022 r. dysponuje ponad 12,6 mln mkw. nowoczesnej powierzchni. Tradycyjnie liderem w całkowitych zasobach pozostaje Warszawa, przy czym osiem głównych regionalnych rynków z Krakowem i Wrocławiem na czele nie zwalnia tempa. Przykładem jest Trójmiasto, które w drugim kwartale br. dołączyło do grona biurowych milionerów. Z obrazu rynku wyłania się optymizm wynikający z rosnącego popytu. AXI IMMO prezentuje podsumowanie danych za I połowę 2022 roku na polskim rynku biurowym.
GDDKiA ogłosiła kolejne dwa przetargi na realizację drogi ekspresowej S8 na Dolnym Śląsku [FILMY+MAPY]artykuł
Pokaż artykuł
GDDKiA ogłosiła kolejne dwa przetargi na realizację drogi ekspresowej S8 na Dolnym Śląsku [FILMY+MAPY]
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami, ogłosiła na koniec 2023 roku kolejne dwa przetargi na realizację drogi ekspresowej S8 na Dolnym Śląsku.
Miasto sprzedało deweloperom dwie kolejne działki we Wrocławiu. Powstaną na nich nowe osiedla mieszkanioweartykuł
Pokaż artykuł
Miasto sprzedało deweloperom dwie kolejne działki we Wrocławiu. Powstaną na nich nowe osiedla mieszkaniowe
Gmina Wrocław sprzedała dwie kolejne działki pod zabudowę mieszkaniową. Tym razem są to nieruchomości położone w północno-zachodniej części stolicy Dolnego Śląska, na osiedlu Stabłowice w dzielnicy Fabryczna i w północno-wschodniej części Wrocławia, na osiedlu Zgorzelisko w dzielnicy Psie Pole.
Postępują prace na budowie Alei Wielkiej Wyspy i mostu Wschodniego we Wrocławiu [FILM + WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Postępują prace na budowie Alei Wielkiej Wyspy i mostu Wschodniego we Wrocławiu [FILM + WIZUALIZACJE]
We Wrocławiu trwa budowa jednej z najważniejszych inwestycji drogowych w historii stolicy Dolnego Śląska – Alei Wielkiej Wyspy i mostu Wschodniego (wstępna, robocza nazwa) na Odrze. Nowa trasa połączy al. Armii Krajowej z Biskupinem i Sępolnem, po drodze przecinając rzeki Odrę i Oławę.
Dwa we Wrocławiu, po jednym w Warszawie i Bolesławcu – PKP S.A. uruchomiły kolejne nowe parkingi pod marką PKP Mobilityartykuł
Pokaż artykuł
Dwa we Wrocławiu, po jednym w Warszawie i Bolesławcu – PKP S.A. uruchomiły kolejne nowe parkingi pod marką PKP Mobility
Dwa we Wrocławiu, po jednym w Warszawie i Bolesławcu – Polskie Koleje Państwowe S.A. uruchomiły kolejne nowe parkingi pod marką PKP Mobility. Działają one przy dworcu kolejowym w Bolesławcu, pod placem przed dworcem Wrocław Główny (parking podziemny), przy ul. Joannitów 13 we Wrocławiu za budynkiem dawnej dyrekcji kolei oraz przy al. Jerozolimskich 56c w Warszawie (wjazd od ulicy Żelaznej).
Aleja Wielkiej Wyspy i nowe mosty przez Odrę i Oławę we Wrocławiu gotowe. Kiedy otwarcie? [FILM+ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Aleja Wielkiej Wyspy i nowe mosty przez Odrę i Oławę we Wrocławiu gotowe. Kiedy otwarcie? [FILM+ZDJĘCIA]
Budowa Alei Wielkiej Wyspy i nowych mostów przez Odrę i Oławę, czyli jednej z najbardziej wyczekiwanych inwestycji we Wrocławiu, coraz bliżej ukończenia. Nowa trasa łącząca Krzyki z Biskupinem i Sępolnem, która diametralnie poprawi komunikację we wschodniej części Wrocławia, ma być przejezdna jeszcze w 2023 roku.
REKLAMA